головна | фотогалерея | каталог | контакти
+38 (067) 922-01-63
+38 (097) 57-57-303

paniv_p@ukr.net


    Сьогодні:  22 (89)
Всього:  220656 (817685)
Переглядів сторінки:  200474


© ТзОВ "ВП "ЕНЕЙ ЛТД", 2012
Всі права застережено. Використання матеріалів сайту можливе лише при умові прямого гіперпосилання на джерело.Розробка, веб-дизайн та супровід: [ Andriy_BURDYK ]™
ОПАЛУБКА «ЕНЕЙ»
Будівельне риштування
Дерев'яні будинки
Плазморізка
Будівельне риштування «ЕНЕЙ-40»
Сертифікати
 
«ЕНЕЙ» – вітчизняний виробник опалубки
 
ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ? Тонкощі виробництва

Як купити опалубку? Поради виробника

Розмаїття опалубкових систем – як вітчизняних, так і закордонних, як нових, так і вживаних – в будівельній галузі України часто серйозно ускладнює вибір пересічного будівельника і змушує його переглядати масу інформації, аналізувати та зважувати її, що, однак, не є гарантією оптимального вибору опалубки щодо якості та ціни. Ми спробуємо допомогти розібратись у цьому питанні усім нашим потенційним клієнтам та партнерам, використовуючи прості й доступні поняття та терміни, а, крім того, - логіку та здоровий глузд.

Отож, зіткнувшись з потребою опалубки (горизонтальної чи вертикальної – без різниці), в першу чергу виясніть для себе:
- це у Вас разова потреба? 
 Оригінал статті у *.pdf
(Аспекти будівництва. Січень-Березень, 2014)
- Ви цю опалубку потребуватиме часто протягом доволі тривалого періоду?
У випадку разової потреби Вам найбільш доцільно скористатись орендованою опалубкою, провести необхідні роботи і забути все це. Скористатись можна послугами будь-якої організації, яка у Вашому регіоні займається орендою опалубки, там же ж Ви отримаєте консультацію щодо вартості послуг, особливостей використання опалубки, і, якщо влаштує ціна, – Вам цю опалубку і привезуть, змонтують, виконають роботи, демонтують і вивезуть. Всі задоволені! До наступної співпраці!

Якщо ж Ви, з огляду на власні міркування та плани, схиляєтесь до придбання певної кількості опалубки, ми тоді порадимо наступне.

Нове чи вживане?

Питання давнє, виникає увесь час, є прихильники обох варіантів. Вживане, вочевидь, завжди дешевше, а фактор ціни – один з визначальних. Однак, для того, щоб погодитись на купівлю вживаної опалубки, варто дуже добре взнати її історію: коли та ким вона виготовлена, на яких об’єктах, в яких умовах, як інтенсивно та довго експлуатувалась ця опалубка тощо. Часто на ці питання Вам ніхто відповіді не дасть; зазвичай можна почути щось на кшталт: "... ціна хороша, хочеш – бери, не хочеш – купуй нове, але дорожче". І люди, буває, не дізнавшись нічого, купують, спокусившись низькою ціною. У цьому випадку потрібно усвідомити, що з купівлею такої опалубки з невідомим минулим Ви часто ризикуєте придбати й певні проблеми:
- комплектність опалубки;
- складнощі з подальшим доукомплектуванням;
- ремонтопридатність (постгарантійне обслуговування);
- поведінка при навантаженнях (робочих, пікових) тощо.

Наприклад, зовні справна та неушкоджена дерев’яна двотаврова балка перекриття може мати приховані дефекти і зламатись навіть при незначних навантаженнях в процесі монтажу перекриття, не говорячи вже про непередбачуваність її поведінки в ході формування потужних (200-240 мм) перекриттів. Жодна рекламація в такому випадку, зрозуміло, недоречна, а от як бути з порушенням графіку робіт, пошкодженим майном, зіпсованим бетоном чи, борони Боже, покаліченим працівником? Це питання вже дуже серйозне! Тому, якщо Ви позбавленні можливості дізнатися детальну «історію» пропонованого Вам набору опалубки, ми радимо Вам хоча б стійки перекриття чи дерев’яну двотаврову балку перекриття (у випадку горизонтальної опалубки), – елементи, які безпосередньо сприймають навантаження, – придбати нові. Так Ви суттєво зменшите ризик впливу прихованих дефектів б/в опалубки на процес подальшої її експлуатації. У випадку ж стінової опалубки радимо не полінуватись і зробити наступне:
- ретельно перевірити усі (!) зварні з’єднання;
- ретельно перевірити геометрію усіх (!) щитів;
- критично оцініти зношеність палуби (фанери) щитів.

У підсумку наголосимо: якщо Ви все ж визначились працювати з опалубкою довго і серйозно – купуйте новий комплект! 

Вітчизняне чи закордонне?  

Ще одне класичне запитання, яке порушує душевний стан майбутніх щасливих власників будівельної опалубки і, до пори до часу, позбавляє спокою та сну. І відповіді на кшталт «… ну, це ж імпортне» або «… та наше все нікудишнє» не завжди переконливі та допомагають у виборі. Так, дійсно, опалубка таких закордонних грандів як «Пері», «Дока» чи «Ульма» вирізняється довершеністю, якістю, продуманістю в дрібницях, якістю виконання, запасом міцності. Та не слід забувати, що більшість цих підприємств йшли до такого результату багато десятків років (!), і така якість, – як і, відповідно, ціна, – є наслідком багаторічної праці сотень та тисяч освічених людей, їх спроб та помилок, безперервних вдосконалень. Якість має свою ціну! Однак, це в жодному випадку не означає, що сучасне вітчизняне підприємство не здатне робити хорошу та якісну опалубку. Такі підприємства є, така опалубка створюється в нашій державі! Потенційному власнику опалубки потрібно лише зрозуміти:
- що він хоче отримати від придбаної опалубки?
- як він її і в яких умовах буде експлуатувати?
- які фінанси готовий виділити на її придбання?

І тоді багато питань відпадуть самі собою, а коло пошуків звузиться до 2-3 виробників. Ну, а далі, – співвідношення ціна/якість, знижки та відтермінування, умови виготовлення та поставки, особисті контакти тощо. Повірте, навіть при доволі солідному бюджеті для придбання опалубки Вам може виявитись просто недоцільним придбання дорогої іменитої опалубки – вона не відпрацьовуватиме затрачені на неї ресурси. Це щось на зразок як їздити на роботу на КАМАЗі – ця машина може перевозити десятки тон цегли, піску чи щебеню, а змушена возити 70-80 кг платника податків. Ну, і який же тут ККД?

Виходить, що придбання опалубки у відомого вітчизняного виробника, – однозначно, з перевіркою якості, з гарантіями, за демократичною ціною, з візитом (при потребі) на виробництво, - не такий уже й безглуздий крок! 

Що придбати в першу чергу?  

Це запитання, яке часто ставлять собі будівельники, які з опалубкою визначились (яка саме опалубка, під який об’єкт, що робитимуть з нею потім), у яких плани великі, і що робити – знають, а от фінансів на все відразу не вистачає. Тут ми можемо порадити наступне.

Щодо опалубки перекриття – слід придбати або певну типову захватку (керуючись, наприклад, проектом нової споруди), яка часто повторюватиметься, або, за відсутності проекту, більш-менш ходову площу з огляду на заплановані роботи (наприклад, площа перекриття 10 м на 12 м, висота стелі – 3 м, товщина заливки – 200 мм). Тоді Ви практично відразу розпочинаєте експлуатацію опалубки (а, отже, відразу і «відбиваєте» затрачені на придбання кошти), а в подальшому Вам буде простіше як трансформувати цей комплект, так і, при потребі, нарощувати його, розділяти тощо.

Щодо вертикальної опалубки – зазвичай, переважна більшість проектів, зроблених в моноліті чи за монолітно-каркасним принципом, передбачають зведення колон. З них і вартує розпочати створення парку вертикальної опалубки. Як правило, монолітні колони комплектуються стандартними універсальними щитами (наприклад, 3000*750 мм), які дають можливість заливати колони висотою 3 м і з робочими січеннями від 200 до 600 мм. Придбавши комплект з 3-4 (чи більше, за потребою) колон Ви автоматично отримуєте можливість формувати фрагмент двосторонньої вертикальної опалубки площею 30-40 м2, оскільки щити з колон легко з’єднуються замками між собою в лінію, а стяжковим гвинтом з гайкою – в двосторонню захватку. А далі, при необхідності, Ви лише добираєте щити (вужчі чи ширші), розкоси, внутрішні чи зовнішні кути, – у Вас вже є основа! Тобто, купуючи саме комплекти колон на початку монолітних робіт, Ви тим самим «вбиваєте двох зайців».

Павло Панів
к.т.н., директор ТОВ "ВП "ЕНЕЙ ЛТД"


Балка з наконечниками
Двотаврова балка з наконечниками. Детальніше >>>