головна | фотогалерея | каталог | контакти
+38 (067) 922-01-63
+38 (097) 57-57-303

paniv_p@ukr.net


    Сьогодні:  21 (64)
Всього:  220655 (817660)
Переглядів сторінки:  200450


© ТзОВ "ВП "ЕНЕЙ ЛТД", 2012
Всі права застережено. Використання матеріалів сайту можливе лише при умові прямого гіперпосилання на джерело.Розробка, веб-дизайн та супровід: [ Andriy_BURDYK ]™
ОПАЛУБКА «ЕНЕЙ»
Будівельне риштування
Дерев'яні будинки
Плазморізка
Будівельне риштування «ЕНЕЙ-40»
Сертифікати
 
«ЕНЕЙ» – вітчизняний виробник опалубки
 
ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ? Тонкощі виробництва

Виробництво стінової опалубки: спецпрофіль чи профільна труба?

Уявімо класичну ситуацію: будівельній бригаді (чи підрядній організації) потрібно, згідно проекту замовника, залити певну кількість колон і сформувати монолітний фундамент та стіни певної нескладної конфігурації. З метою економії, володіючи відповідним обладнанням та кваліфікованими кадрами, бригада приймає рішення не купляти чи орендувати опалубку, а самотужки зварити опалубкові щити з профільної труби, вставити ламіновану фанеру і, таким чином, мати вже свою опалубку і на цей об’єкт, і на подальші. Здавалося б, все логічно; чом би й ні, якщо у штатних зварників не дві ліві руки?

Насправді ж виробництво вертикальної (чи стінової) опалубки набагато складніше, ніж видається на перший погляд. І справа тут не стільки у фаховості зварників чи якості відповідного обладнання, хоча й це суттєво. Чи не основною запорукою якості майбутньої щитової опалубки є її металевий каркас, «хребет», і те, з чого він формується, – замкнений спеціальний профіль чи типова профільна труба, – визначає якість і подальшу поведінку майбутньої опалубки в роботі, як гени – характер і поведінку ще ненародженого немовляти.

У випадку використання для створення рам щитів типової профільної труби з найближчої металобази
 Оригінал статті у *.pdf
(Аспекти будівництва. Липень-Вересень, 2014)
наша вищезгадана бригада будівельників ризикує зіткнутись з наступними нюансами: 

- якість самої труби, а саме її геометричні параметри (точність виготовлення, допуски та відхилення згідно ГОСТу чи ДЕСТу) є значно нижчою, ніж якість спецпрофілю. Область використання труби може бути доволі різною, а профіль формується з огляду на його подальше використання. Профіль, набуваючи в процесі його викатування на прокатному стані спеціальної унікальної конфігурації, крім того ще й проходить стадію «калібрування» (простіше, вирівнювання) на спеціальних валках. На них відхилення геометричних параметрів цього профілю від проектних зводяться до мінімуму. Тобто, кожен погонний сантиметр цього профілю однаково себе поведе при навантаженні в будь-якому місці майбутнього щита, повністю стикуватиметься із «сусідом», підтримуватиме фанерну палубу тощо;

- оскільки профіль має замкнену і складну форму, він набагато ефективніше протидіє різноманітним силам кручення, зминання, стискання чи розриву, які можуть виникати в ході експлуатації стінової опалубки. Тим самим він забезпечує чітку геометрію щитів, їх довговічність, якість сформованих поверхонь. Навіть на етапі зварювання ймовірність того, що каркас з профілю «поведе» в ході зварки є набагато менша, ніж при використанні профільної труби (за однакових умов використання кваліфікованого зварювання);

- складна форма профілю, окрім забезпечення міцнісних показників щитів, враховує ще й багато моментів їх експлуатації – використання кранових петель, переміщення щитів на малі віддалі без кувалди, легкість очищення від забруднень та бетону, використання уніфікованих замків та підпірних елементів, можливість з’єднання щитів між собою як в лінію, так і в колону (під кутом 90°), складування та транспортування тощо. Профільна труба жодним чином не здатна забезпечити переважну більшість цих (та інших) моментів експлуатації стінової опалубки.

Отож, спробуємо підсумувати усе вищесказане. Без сумніву, наша славнозвісна будівельна бригада може сама собі зварити опалубкові щити зі стандартної профільної труби, успішно виконувати ними певний обсяг монолітних робіт відповідної якості. Більш того, при виготовленні цих щитів може бути врахована особливість області їх експлуатації – важкодоступні місця, відсутність підйомних механізмів, унікальні форми чи розміри щитів тощо. Та це буде одиничний комплект, який буде лише у цієї бригади, і все, що їм потрібно буде в подальшому, – ремонт елементів, збільшення їх кількості, урізноманітнення і ускладнення конструкцій, складнощі (чи й неможливість) у стикуванні з сертифікованими системами опалубки, – вони будуть змушені або й надалі виготовляти самі, або терпіти певні незручності в роботі. Чи вартує це все того, щоб ним займатись? Чи варто набивати собі виробничі гулі і «винаходити велосипед»? Чи краще все ж довіритись існуючим виробникам? Рішення кожна будівельна бригада чи організація повинна прийняти самостійно. 

Ми ж, як вітчизняний виробник опалубки, можемо порадити наступне. Якщо мова йде про системний підхід, високу якість сформованих поверхонь, зручність та легкість опалубки в експлуатації, її ремонтопридатність та довговічність – це однозначно повинна бути опалубка, виготовлена зі спеціального замкненого профілю. А профіль відважиться «катати» для себе лише та організація, яка має на меті продукувати стінову опалубку належної якості, у великих кількостях та протягом тривалого часу. І підтвердженням цьому є продукція відомих світових та вітчизняних виробників опалубки. До того ж, кожен виробник намагається створити свій унікальний профіль, несхожий на інші, і цим самим надати своїй опалубці властивостей, притаманній лише їй, що і вирізнятиме її вигідно серед інших аналогів. І право на життя цієї опалубки підтвердить все той же будівельник, проголосувавши за неї своїм вибором.
Так народжуються світові бренди!

Павло Панів
к.т.н., директор ТОВ "ВП "ЕНЕЙ ЛТД"


Балка з наконечниками
Двотаврова балка з наконечниками. Детальніше >>>