головна | фотогалерея | каталог | контакти
+38 (067) 922-01-63
+38 (097) 57-57-303

paniv_p@ukr.net


    Сьогодні:  22 (78)
Всього:  220656 (817674)
Переглядів сторінки:  200463


© ТзОВ "ВП "ЕНЕЙ ЛТД", 2012
Всі права застережено. Використання матеріалів сайту можливе лише при умові прямого гіперпосилання на джерело.Розробка, веб-дизайн та супровід: [ Andriy_BURDYK ]™
ОПАЛУБКА «ЕНЕЙ»
Будівельне риштування
Дерев'яні будинки
Плазморізка
Будівельне риштування «ЕНЕЙ-40»
Сертифікати
 
«ЕНЕЙ» – вітчизняний виробник опалубки
 
ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ? Тонкощі виробництва

ЗВОДИМО МОНОЛІТНИЙ КАРКАС.
Роль опалубки або «що за чим»?

«Отже, ми визначились: цегла, панелі перекриття – в сторону, будуємо за монолітно-каркасною технологією!» Прийняття такого рішення будівельною організацією одразу ж скеровує будівельний процес у специфічне русло – як на етапі проектування та підготовки, так і на етапі безпосереднього зведення об`єкту. І, якщо моменти з відведенням ділянки, дозволами та проектом, риттям котловану та заливанням «подушки» вже вирішені, настає черга визначитись з типом та кількістю опалубки – як стінової, так і перекриття.

Зазвичай, після заливки «подушки» в бій вступає вертикальна опалубка – відбувається формування ліфтових шахт, а також стін, колон, пілонів. Останні, як правило, не є складними конструкціями, тому для їх формування можна використовувати (задля здешевлення комплекту) більш легку опалубку, на зразок «Сігма-проф 82» («середня серія»), уважно стежачи за допустимою швидкістю бетонування (2-2,4 м по висоті/год). Найскладнішою, звичайно, є конструкція ліфтової шахти: обмежений і водночас замкнений простір (1,7×2,0 м чи навіть 2×2,5 м) в поєднанні з постійним зростанням висоти монтажних робіт висуває особливі вимоги до стінової опалубки. Бажано, щоб це була опалубка з розряду «важкої серії» («Сігма-проф 122») з максимальним гідростатичним тиском бетону до 80-90 кН/м2. Не слід нехтувати крановими петлями та дворівневими розкосами: це – зручність і безпека монтажних робіт. Особливу ж увагу слід приділити таким елементам, як розопалубні кути – рухомі кутові елементи, які завдяки своїй конструкції дають можливість дещо зменшити периметр опалубки і, тим самим, суттєво зменшити навантаження на щити при демонтажі опалубки. За їх відсутності (що часто роблять задля здешевлення комплекту опалубки) демонтаж опалубки перетвориться на справжні муки для монтажників: затужавілий бетон в замкненій конструкції просто не випускає щити зі своїх «обійм». Виникає дуже велика ймовірність механічного пошкодження щитів! Економія на 4-х кутах може обійтись «вбитим» комплектом опалубки та непридатністю його до подальшого використання.

Досвідчені будівельники знають, що процес тужавлення бетону у вертикальних формах проходить за 2-4 дні. Тому, формуючи вищезгадані конструкції ліфтових шахт, колон чи стін, вже потрібно мати під рукою комплект опалубки перекриття на перший поверх (чи підвал) задля забезпечення безперебійності виробничого процесу. Швидко зорієнтуватись в необхідній кількості елементів опалубки перекриття, знаючи площу перекриття, допоможе спеціальна інженерна лінійка. Цей же прилад допоможе Вам правильно розставити стійки та розкласти дерев`яну двотаврову балку, знаючи необхідну товщину майбутнього перекриття. А назагал, – стійка перекриття, головка-корона, тринога, два ряди балок і ламінована фанера поверх них – ось вам і перекриття. На перший погляд, просто. Та дозволимо собі більш детально прокоментувати цей «джентльменський набір» будівельника.

В більшості випадків стійки перекриття з несучою здатністю 1,5-2,0 т (15-20 кН, залежно від робочої висоти) та робочим діапазоном 2,10-3,50 м є достатньо для формування перекриття з товщиною заливки до 200 мм. Бажано, щоб різьба стійки була відкрита та оцинкована, а гайка – кована, та якщо ви власник повністю оцинкованої стійки (але оцинкованої «гарячим» цинкуванням) – наші Вам вітання! Концентрація стійок на 1м2 становить 0,6-0,8 шт. На кожну стійку припадає головка-корона (чи просто – корона); вона може бути цинкована чи мальована, – не принципово. Головне, щоб в поздовжньому напрямку вона чітко фіксувала одну балку перекриття, а у поперечному – дві балки. Тринога (полегшена чи посилена, оцинкована чи мальована) – елемент, який підтримує стійку перекриття на етапі зведення самого перекриття. За її участю значно пришвидшується процес встановлення стійок перекриття та вкладання дерев`яних балок. Хибною є думка, що тринога забезпечує надійність стояння стійок під час подачі бетону і запобігає, в разі чого, їх падінню і тому повинна бути потужною, важкою, розлогою і з оттакенним гаком кріплення стійки. На жаль, жодна, хай навіть тричі посилена тринога, не втримає процес падіння перекриття у випадку, якщо були допущені помилки в ході монтування конструкції перекриття чи порушено технологію рівномірності та швидкості подачі бетону. Це – миттєвий лавиноподібний процес, і не дай Бог, щоб до такого дійшло на будь-якому будівельному
 Оригінал статті у *.pdf
(Аспекти будівництва.
№ 7-9, (99-101), 2015 р.)
 майданчику! Саме з підтримувальних функцій триніг випливає їх кількість в комплекті опалубки перекриття – близько третини від кількості стійок. А от дерев`яна двотаврова балка повинна бути присутня в комплекті з розрахунку 2,8-3,4 м пог./1 м2 перекриття. У поздовжному напрямку, як правило, використовують типорозміри 3,60 та 3,90 м, у поперечному – 2,45 або 2,65 м. Інші розміри балки (1,90, 2,90, 3,30 м тощо) також застосовуються, зважаючи на вимоги об`єкту, але тут своє слово повинна сказати будівельна бригада. Нагадаємо, що верхній (поперечний) ряд балок, на який безпосередньо вкладаються стандартні фанерні листи (1,25×2,50 м), формується з врахуванням міжосьової віддалі між балками 0,5-0,6 м.

Отже, з елементами ми розібрались, схему розкладки освоїли, – вперед, формуємо перекриття! Вклавши ламіновану фанеру, в`яжемо арматурну сітку. На цьому етапі не слід нехтувати фіксаторами захисного шару – пластиковими виробами, які забезпечують чітку проектну висоту захисного шару арматури. Просто, зручно, цивілізовано і не дорого. Рекомендована схема розкладання – формування квадратів розміром 0,4×0,4 м в усіх напрямках. І ось тепер ділянка вже готова до приймання бетону. Ну, а далі, витримавши 10-14 днів, можемо приступити до формування аналогічних конструкцій стінової опалубки (ліфтова, колони), що й раніше, та вже на наступному поверсі. Якщо правильно організувати роботу (зокрема, використати принцип "переопирання" і, залежно від температурних умов, працювати із 30-70 %-м надлишком стійок перекриття), то можна одночасно формувати монолітні ділянки на декількох поверхах, чітко дотримуючись при цьому норм щодо навантаження свіжосформованих монолітних конструкцій. І в такому темпі рухаємось від підвалу до верхнього поверху, зводячи монолітний каркас.

У підсумку зауважимо: для того, щоб зведення запроектованого монолітного каркасу відбувалось якісно, швидко, без порушення графіків, вертикальну опалубку та опалубку перекриття слід обрати заздалегідь, розрахувати і підготувати до використання на об`єкті, враховуючи його індивідуальні особливості. І віднестись до цього треба дуже серйозно і відповідально! Опалубка, як інструмент, – річ складна і дорога, але дуже ефективна у вмілих руках і при вмілому її використанні за призначенням, що безумовно передбачає певний рівень теоретичних знань і практичного досвіду у будівельників-монолітників. Коли ж бачиш, як на деяких об`єктах «крупні спеціалісти в області моноліту» з опалубкових щитів формують трапи для тачок чи вантажівок, а їхні «брати по разуму», поклавши на певній висоті дерев`яну двотаврову балку у невластиве для неї положення (не «на ребро», а боком), із наполегливістю, достойною подиву, перевіряють, стоячи на ній, закон земного тяжіння, – виникає непереборне бажання відправити цей «інтелектуальний цвіт нації» копняками за шкільну парту вчити математику, фізику і креслення – там, принаймні, шкоди не нароблять і не наражатимуть своє і чуже життя на небезпеку. Професійний інвентар – фахівцям-професіоналам! Зі свого ж боку ми, як вітчизняний виробник стінової опалубки та опалубки перекриття, докладаємо максимум зусиль, вмінь та знань, створюючи цей професійний інвентар. Сподіваємось, ці наші старання не минуть надарма, і в найближчому майбутньому світ побачать десятки монолітних та монолітно-каркасних будівель та споруд.


Павло Панів
к.т.н., директор ТОВ "ВП "ЕНЕЙ ЛТД"
Балка з наконечниками
Двотаврова балка з наконечниками. Детальніше >>>